Ściany ze starych desek

Już niedługo wdrożysz w życie jeden z najważniejszych projektów w swoim życiu? Jesteś na etapie planowania swojego nowego domu? A może wykonujesz zwyczajny remont, jednak chcesz zaopatrzyć się w oryginalne materiały, które nadadzą Twojemu miejscu zamieszkania unikalnego charakteru, który z pewnością docenisz nie tylko Ty, ale wszyscy domownicy i goście! Stare deski na ścianie będą idealnym rozwiązaniem!

Budowanie własnego domu nie jest małą inwestycją, zarówno pod względem poświęconych pieniędzy, jak nerwów, ale też czasu spożytkowanego na dokładne zaplanowanie domu w ten sposób, żeby prezentował się jak najlepiej, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, a także był funkcjonalny. Już we wczesnych etapach projektowania konieczne jest zaplanowanie stylu wnętrza, ponieważ dzięki temu można pozwolić sobie na różne działania pod względem architektury. Na przykład, w stylu klasyczny okna powinny mieć grube ramy, natomiast w nowoczesnym mogą nie mieć ram w ogóle, a także sięgać od podłogi, do samego sufitu itd.

Jeżeli chcemy wprowadzić do swojego domu odrobinę charakteru, nie można obojętnie przechodzić obok naturalnych materiałów. Ściana ze starych desek sprawdzi się doskonale w każdym mieszkaniu, obojętnie w jakim stylu je urządzono. Można to zawdzięczać charakterowi drewna, które jest idealnym rozwiązaniem, aby uzupełnić klasyczne wnętrza, ale z drugiej strony wprowadzić ciekawy element do stylu nowoczesnego. Nie można zapominać także o tym, że ściana ze starych desek nie tylko będzie doskonale wyglądała, ale również stanie się elementem ocieplenia budynku. Co więcej, ściany z desek mają właściwości wytłumiające dźwięk, dlatego to dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie prywatność.

Kiedy już zdecydowałeś się na deski z drewna, powinieneś wziąć też pod uwagę to, z jakiego drewna zostaną one wykonane. Kiedy sam gatunek jest kwestią gustu, to ze względu na jakość oraz unikalność warto jest zainwestować w stare drewno. Dlaczego? Przede wszystkim takie deski mają co najmniej kilkadziesiąt lat i pochodzą z dziewiczych lasów, w przeciwieństwie do dzisiejszych czasów, kiedy deski pozyskuje się z drzew uprawianych pod wycinkę. Stare drewno posiada bardzo ładną fakturę, którą można zawdzięczać widocznym słojom. Dobre firmy zajmują się pozyskiwaniem starych desek, a następnie idealną obróbką, podczas której drewno zostaje zabezpieczone poprzez olejowoski, a więc będzie mogło przetrwać kolejne dekady bez obaw, że zgnije lub zbutwieje.

Ciekawym rozwiązaniem są stare deski na ścianę pomalowane na różne kolory. Chodzi o to, żeby wśród desek o naturalnym kolorze znalazły się inne, które będą stanowiły bardzo estetyczny dodatek. Warto się zastanowić, jaki kolor wybrać, ponieważ w tym samym kolorze powinny być inne dodatki, w jakie zaopatrzysz się podczas urządzania domu. Dla przykładu, przy kilku drewnianych deskach pomalowanych na zielono świetnie sprawdzą się na przykład zielone zasłony, zielone dzbany na kwiaty figurki itd. Dzięki temu wnętrze Twojego domu będzie spójne.