Rodzaje sukienek – dzienne, ołówkowe, wieczorowe, wizytowe

SUKIENKI DZIENNE

Sukienka dzienna to kreacja, którą założymy na co dzień, np. do pracy lub na niezobowiązujące spotkanie ze znajomymi. Zazwyczaj charakteryzuje się bezpieczną długością „przed kolano”, nie pokazuje dużo ciała i nie posiada bardzo wyróżniających się dekoracji. Nie oznacza to jednak, że z zasady musi być nudna, ponieważ nie brakuje sukienek dziennych, którym interesującego wyglądu nadają subtelne dekoracje. Najważniejsze, by wybrać model idealnie dostosowany do figury i rodzaju urody! Przyjrzyjmy się zatem dokładnie krojowi i kolorom sukienki, którą chcemy kupić!

SUKIENKI OLOWKOWE

Sukienka ołówkowa to jeden z najprostszych, a zarazem najbardziej eleganckich projektów sukienek. Charakteryzuje się nieskomplikowanym krojem opinającym sylwetkę, który czyni z niej propozycję bardzo uniwersalną. Pozwala ona bowiem na wyeksponowanie atutów figury bez pokazywania ciała. Dlatego też można ją założyć również na oficjalną okazję, nie bojąc się faux-pas, a zarazem czując się bardzo atrakcyjną. Z tego samego powodu pasuje ona kobietom w bardzo różnym wieku. Gdy dodamy do tego fakt, że prezentuje się w niej bardzo dobrze praktycznie każdy typ sylwetki, trudno dziwić się temu, że jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów sukienek.

SUKIENKI WIECZOROWE

Jak wskazuje sama nazwa, sukienka wieczorowa jest propozycją na specjalne okazje w rodzaju Sylwestra czy wystawnego balu. W takich kreacjach mamy przede wszystkim robić wrażenie, dlatego są długie i nierzadko posiadają sporą ilość efektownych dekoracji. Nie brakuje modeli posiadających uwodzicielskie akcenty w postaci wycięcia na nodze czy głębokiego dekoltu z przodu i tyłu, na które decydują się najbardziej pewne siebie kobiety. Z drugiej strony jednak nie brakuje wieczorowych kreacji o nieco bardziej oszczędnym charakterze, dlatego każda kobieta powinna znaleźć coś dla siebie wśród dostępnych propozycji. Na pewno każda elegancka Pani powinna mieć choć jedną taką kreację w szafie!